מי אני

ברוכים הבאים למחבוא תחת הכרית שלי

שמי קרין קידר, אני מטפלת ברפואה סינית ויפנית, בעיקר בנשים, בעיקר בעניינים נשיים.

פה אני חולמת ומאחסנת זיכרונות מאוויים וטעמים קרין קידר

גדלתי במעוז אביב, לאם צרפתיה, אדריכלית יפה כמו שאתם מדמיינים צרפתיות יפות ובשלנית מצוינת ולאבא מקסים ממוצא ייקי חובב צילום וספר.
מאז שהגעתי עם הראש לשיש אני במטבח, מבשלת ואופה, מארחת קטנים וגדולים לארוחות ופטפוטי סרק או שיחות נפש וערימות של טישו מדובלל.
כשאמא שלי היתה בת 34 ואני הייתי בת 10, הכנתי לה ארוחה ליומולדת מספר הבישול הסיני של אהרוני, אני זוכרת עד היום את צלעות הכבש ברוטב קוניאק ודמעות שהכנתי לה כשטעיתי בסדר המתכון. מאז אני מרגישה את עצמי במטבח. זה המקום שלי.
בבית שלנו, אנחנו נפגשים, סביב שולחן האוכל, האיש שלי אהובי, ארבעת ילדינו הנהדרים שבאו בשיטת המיקס אנד מאטץ׳, חברים ובני משפחה אחרים.
סירים מלאים יש תמיד.
בלילה, במיטה, אני קוראת ספרי בישול, ספרי רפואה, בלוגים של אוכל ואומנות, אח"כ בחלומות, אני מספרת לעצמי את הסיפור שלי, עולות לי מנות שאכין, טכניקות טיפוליות שונות שאנסה ונוצרת בלילה שקמה איתי ומבשלת לי את היום.
אני אוהבת אוכל בריא במובן הפשוט, מכיוון שאני לא בענין של תגיות והגדרות באופן כללי ובעניני אוכל עוד פחות אומר מיד: אני לא צמחונית ולא טבעונית אבל אוכלת בעיקר אוכל שצמח איפושהו. אני אוהבת אוכל צרפתי מעודן, ובמיוחד אוהבת אוכל ותרבות יפנים (אני מקפידה להעלים עין ממה שלא נוח לי בשתי התרבויות האלה).
תפיסת העולם שלי בנושא תזונה מאוד בנאלית: אכילה במידה, בעיקר ירקות, אורגני כמה שאפשר, דגנים מלאים, קטניות וגם דגים. בשר ומוצרים מהחי כמו ביצים וגבינות, אני אוכלת שיש משהו טוב במיוחד. כשאני אוכלת ככה אני מצליחה יותר לשמור על הבריאות הפיזית והרגשית שלי.
חוץ מזה אני נהנית לפעמים מאוכל שבריא רק לנפש, כזה שגורם לעיניים לסגת לאחור ולצקצוקים של עונג. לדוגמא קרואסון טרי על ספסל בפינת רחוב קטנה בפריז או סטייק ממש טוב.
לפעמים כשיש מזל, האוכל המענג הזה גם בריא כך שיוצא טוב לכולם.

אז זה יהיה ספר הכרית שלי, שמחה לארח אתכם פה
מחכה לשמוע מכם

karinekedar@gmail.com

מה זה בכלל הPILLOW BOOK?

(22) Comments Write a comment

Leave a Comment

Required fields are marked *.