אני פונדקאית

לא סיפרתי לכם פה, אז טוב שאני נזכרת כי זה מתחיל השבוע, אצלי בבית… מחכה לזה מאוד. אולי נפגש כבר? מפגש אחד או בסדרה כולה. אני רק מארחת. אח בוערת ותה עליי. קפה גם. ומפה, מתארחת בעצמי. הרשמה אצל ענת 052-3633489 anati@mazon-izun.com חמישה שיעורים בבישול בריא לחקור את האוכל באופן מעשי מכל הכינוונים, עם ד"ר אורי מאיר-צ'יזיק אפייה טבעית עושה שימוש בשמרי-הבר שנמצאים באוויר סביבנו כדי להתפיח את הלחם – שאור. החיטה, וגם חיטת הכוסמין והשיפון, הם זנים מסוימים שבני-האדם בחרו לעצמם ושינו לאורך ההיסטוריה החקלאית כדי שיתאימו מאוד לאפייה. אבל בימינו אנחנו רואים שדווקא גיוון הדגנים והקטניות עוזר לשמירה על איזון. אפשר להשתמש בשירותיהם הטובים של שמרי-השאור כדי ליצור גם מנות טעימות להפליא ללא גלוטן ועם מגוון רחב של דגנים. בהתססה אנחנו עושים שימוש באותם חיידקים כדי ליצור מנות נהדרות כמו שיכר דבש, כרוב כבוש, לימונים כבושים, רוטב חריף מותסס, יוגורט מאגוזים ועוד… בסדרה של חמישה מפגשים תוכלו ללמוד מאורי איך לעבוד ביחד עם הטבע במטבח.

  1. עקרונות ההתססה, הם בעצם הבסיס למערכת יחסים מחודשת עם עולם החיידקים הנפלא!
  2. עקרונות השימוש בשמרי-בר באפיית לחם שאור מקמח מלא.
  3. בישול והנבטה – מדוע מנביטים?  איך מנביטים?     ננביט דגנים וקטניות שונות ונלמד איך הכי קל וטעים לאוכלם חיים ולבשל אותן עם ירקות עונתיים ועוד (חומוס מונבט, מאש, עדשים, כוסמת ועוד….).
  4. ללא גלוטן – שימוש במגוון של הדגנים, הקטניות, הזרעים והאגוזים שקיימים בטבע – קמח טף, קוואקר, שעורה, אורז, חומוס, קינואה, אמרנט, דוחן, קוקוס, שקדים…
  5. מתוקים מזינים – מבחר ממתקים ומעדנים ללא חומרים מזיקים עם הרבה פירות ואגוזים מקומיים (עוגות, ממתקים ושוקולד, פאדג', גלידות וקרטיבים).

1.1 מפגש התססה 8.1 מפגש לחם שאור מלא 15.1 הנבטה 22.1 מפגש ללא גלוטן 29.1 מתוקים עוד על אורי פה.

הדפסת המתכונים הדפסת המתכונים

(3) Comments Write a comment

Leave a Comment

Required fields are marked *.